تحقیق ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران

تحقیق ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران در این تحقیق ، ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است. در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آن چه شما در این تحقیتحقیق ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران|34011755|pbi|ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه, تحقيق و توسعه,ارزيابي فعاليت و كارايي واحد تحقيق و توسعه ,تحقیق و توسعه در ایران,تحقیق و توسع در شرکت های ایرانی
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان تحقیق ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.تحقیق ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران

در این تحقیق، ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است.

در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آن چه شما در این تحقیق دریافت می کنید، اشاره شده است :

ارزيابي فعاليت و كارآيي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران

در شركت هاي صنعتي ايران، فعاليت هاي تحقيق و توسعه (R&D) سابقه چنداني ندارد. در اين بررسي، تعدادي از واحدهاي صنعتي باسابقه و نسبتاً فعال انتخاب شده و كارآيي شيوه هاي مختلف تحقيقات در آن ها مورد تحليل قرار گرفته است. نتايج كلي نشان مي دهد كه ايجاد واحد مستقل تحقيق و توسعه (R&D) تا حدودي مورد توجه اين واحدها بوده، ولي از همكاري تحقيقاتي دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي استقبال چنداني نمي شود. عوامل محدودكننده تحقيقات و ديدگاه هاي مديران ارشد صنايع در جهت بهبود امر، تحقيقات از ديگر نكات قابل بحث اين بررسي است.

مقدمه

در شركت هاي صنعتي، تحقيق و توسعه (R&D) به عنوان بخشي از سرمايه براي تضمين قدرت رقابت فن آوري در بلندمدت محسوب مي شود. هدف از اجراي طرح هاي تحقيقاتي، افزايش عمر محصول و كاهش هزينه هاي توليد است. پيدايش R&D در صنايع به مفهوم امروزي آن به شروع قرن بيستم بر مي گردد. البته خدمات مهندسي به منظور بهبود محصول و فرآيندها با استفاده از تخصص مهندسان با تجربه شاغل در صنايع، سابقه طولاني تري دارد. تا قبل از سال 1900 تجربه تحقيق در صنعت براي بهره گيري از فن آوري در راستاي اهداف ويژه شركت ها سابقه چنداني نداشته است. در سال 1900 شركت جنرال الكتريك (GE) آمريكا، يك استاد جوان دانشگاه MIT به نام «ويليام آرويتني» را استخدام كرد تا هفته اي دو روز براي اين شركت تحقيق كند. ويتني استاديار شيمي مؤسسة فن آوري ماساچوست بود. مديريت GE بر آن بود تا موفقيت فن آوري شركت را با تأسيس يك آزمايشگاه تحقيقاتي تقويت نمايد. ويتني بعدها از MIT استعفا داد و مدير يكي از اولين آزمايشگاه هاي تحقيقاتي صنايع در دنيا شد.

اين رخداد يك الگوي نمونه محسوب مي شد كه دانشمند دانشگاهي تازه فارغ التحصيل وارد تحقيقات صنعتي شود و به اين ترتيب الگوي «فن آوري علمي» از طريق فرآيند تحقيقات صنعتي بنياد گذاشته شد.

این فایل شامل صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت word در اختیار شما قرار می گیرد.

فایل قابل ویرایش است.

تعداد صفحات: 16